IP/ANALOG HD KAMERA SİSTEMLERİ


IP/ANALOG HD KAMERA SİSTEMLERİ

Teknolojinin hızla gelişmesi ile, günümüzde Kapalı Devre TV Sistemleri, güvenlik amacının yanı sıra; satış, personel performansı kontrolü, iş geliştirme gibi farklı fonksiyonları denetleme amacıyla da kullanılmaya başlanmıştır. Kapalı Devre TV Sistemi tek bir noktadan farklı mekanların izlenmesini ve kayıt altına alınmasını da mümkün kılmaktadır.

Kapalı Devre TV Sistemleri portföyünde geniş bir ürün yelpazesi kullanılmaktadır. Müşterinin ihtiyacı ve bütçesi doğrultusunda; sistem, ekonomik analog kameralardan yüksek çözünürlüklü 4K kalitesinde ve H265 video sıkıştırma formatında IP kameralarla; Dijital Kayıt Cihazından, LAN/ WAN uyumlu video iletim sistemlerine her tip ve büyüklükte tasarlanabilir. Bu sistemler, Hırsız İhbar, Çevre Güvenlik, Yangın Algılama ve Geçiş Kontrol Sistemleri dışında, POS cihazı, para sayma makinaları vb. entegre edilebilir.

Altyapı ve işletme maliyetlerindeki avantajlarından, çeşitliliğinden ve görüntü kalitesinden dolayı tüm üreticilerin ARGE yatırımlarını hızlandırdığı IP tabanlı sistemler, kurumların bilgisayar ağ yapılarının artık yüzlerce kameradan gelen veriyi taşıyabilecek kadar güçlenmiş olması ve IP kameraların sunmakta olduğu kaliteli görüntünün, güvenlik birimlerinin işlerini daha verimli yapmalarına yardımcı olması nedeniyle tercih edilmektedir. Ayrıca birden fazla lokasyona giriş yapabilecek, giriş yapan kişilerin IP Kapalı Devre TV Sistemlerine ait kameralar vasıtasıyla güvenlik kontrol noktalarında; bina turnike girişlerinde, bina resepsiyon geçişlerinde, bina içindeki yetkiye bağlı sirkülasyonunun tanımlanmasında geçiş yetkileri “Biyometrik Okuyucular” ile sağlanabilmektedir. Ayrıca Kapalı Devre TV Sistemi; akıllı video analiz senaryoları (Sınır Güvenliği, Şüpheli Bagaj, Bölge İhlali, Nesne Sayma, Takip Modülü,Yoğunluk Haritası, Kayıp Obje Algılama, Yön Takibi) ile, oluşabilecek tehditleri önceden algılayarak engellemektedir. Video analiz ile alarm durumu olmadığı sürece aktif olarak görüntülerin izlenmesine gerek kalmaz.